Údaje o poloze uživatele Grindr byly údajně shromážděny a prodány

0
Údaje o poloze uživatele Grindr byly údajně shromážděny a prodány

A nová zpráva z The Wall Street Journal tvrdí, že pohyby uživatelů gay seznamovací aplikace Grindr byly shromážděny z reklamní sítě a zpřístupněny k prodeji.

Zpráva říká, že informace jsou k prodeji minimálně od roku 2017 a že historická data lze stále získat. Grindr však před dvěma lety odřízl údaje o poloze dostupné pro reklamní sítě.

Data neobsahovala osobní informace, jako jsou jména nebo telefonní čísla, ale v některých případech jsou údajně dostatečně podrobné, aby bylo možné odvodit spojení mezi uživateli na základě blízkosti zařízení a poskytnout vodítka k identitám, jako jsou pracoviště a adresy domů.

Není to poprvé, co byl Grindr obviněn ze sdílení dat. V roce 2018 se tvrdilo, že Grindr sdílel stav HIV uživatelů s jinými společnostmi, zatímco v roce 2020 se tvrdilo, že Grindr spolu se seznamovacími aplikacemi včetně Tinder a OK Cupid prodával uživatelská data třetím stranám pro reklamní informace.

Grindrovy problémy s prodejem potenciálně identifikovatelných informací získaly zvláštní pozornost v červenci, kdy byl katolický kněz, který aplikaci používal, nucen rezignovat poté, co byl vyřazen na základě údajů Grindr. V tomto případě se tvrdilo, že údaje od Grindra týkající se reverenda Monsignora Jeffreyho Burrilla získal makléř a poté je předal katolickému zpravodajskému webu.

Věstník tvrdí, že obavy ohledně této záležitosti vyjádřili i představitelé národní bezpečnosti. Údaje společnosti Grindr byly údajně použity jako součást demonstrace pro různé vládní agentury USA o zpravodajském riziku z komerčně dostupných informací.

ze své strany tvrdí Grindr že zpráva Journal není nic jiného než senzacechtivý příběh o historických zranitelnostech v ekosystému reklamních technologií, které byly neoprávněně zneužity k údajnému získání dat od Grindrových bývalých reklamních partnerů.

Grindr tvrdí, že to, co Journal popisuje, není možné se současnými praktikami ochrany osobních údajů, a poznamenává, že změny byly implementovány před dvěma lety, v souladu se zprávou Journal. Grindr uvedl, že od začátku roku 2020 sdílí s reklamními partnery méně informací než jakákoli velká technologická platforma a většina jejích konkurentů, přičemž omezuje informace na IP adresu, reklamní ID a základní informace pro podporu zobrazování reklam.

„Soukromí je proaktivním prvním krokem k zabezpečení, protože vyhýbání se hrozbám je mnohem snazší a méně nákladné než zmírňování a náprava,“ řekl Rajiv Pimplaskar, výkonný ředitel multipathové virtuální privátní síťové společnosti. Společnost Dispersive Holdings Inc., řekl SiliconANGLE. „Většina citlivých informací má „dlouhý konec“ a uživatelská data Grindr, která si vyměňují ruce mezi třetími stranami, mohou být zneužita a být nebezpečná.“

Fotografie: Ivan Radic/Flickr

Ukažte svou podporu našemu poslání tím, že se připojíte k našemu klubu Cube Club a komunitě odborníků Cube Event Community. Připojte se ke komunitě, která zahrnuje Amazon Web Services a generálního ředitele Amazon.com Andyho Jassyho, zakladatele a generálního ředitele společnosti Dell Technologies Michaela Della, CEO společnosti Intel Pat Gelsingera a mnoho dalších osobností a odborníků.

podobné příspěvky

Leave a Reply