Twitter nyní testuje dlouhý obsah s novou funkcí: Twitter Notes

0
Twitter nyní testuje dlouhý obsah s novou funkcí: Twitter Notes

Společnost Twitter Inc. dnes oznámila, že konečně začíná testovat novou funkci Twitter Notes, která umožní vydavatelům na platformě psát dlouhý obsah.

Společnost už nějakou dobu mluví o takové funkci, o něčem, co je pro všechny účely způsob, jak blogovat na Twitteru. Vydavatelé budou mít možnost napsat maximálně 100slovný název a 2500 slov v příspěvku. Budou také moci vkládat fotografie a videa. Každá z poznámek Twitteru se objeví v profilech uživatelů, zatímco vydavatelé mohou také sdílet odkazy na poznámky jako tweet.

Právě teď, Twitter říká, bude tato funkce dostupná pouze pro malou skupinu lidí v USA, Velké Británii, Kanadě a Ghaně. Každá poznámka bude mít svou vlastní adresu URL, takže uživatelé nemusí být přihlášeni na Twitter, aby si ji mohli přečíst.

Chcete-li vytvořit poznámku, autoři jednoduše kliknou na kartu s názvem „Poznámková karta“. Poté se mohou rozhodnout, zda budou poznámku tweetovat, nebo jen zkopírovat odkaz a sdílet jej na jiné platformě.

Twitter říká, že tuto funkci rozšíří na více uživatelů, ale kdy se tak stane, bude záležet na tom, jak bude test probíhat. To znamená, že funkce se může lišit od toho, co uživatelé vidí ve fázi testování. Co velmi pravděpodobně zůstane ve funkci úprav, o které Twitter říká, že bude zahrnovat transparentnost, o čemž Elon Musk, samozvaný „absolutista svobody projevu“, často mluvil během svého pokusu o akvizici za 44 miliard dolarů. Každá změna, kterou vydavatel provede, bude doplněna poznámkou vysvětlující úpravu.

„Od prvních dnů společnosti záviseli spisovatelé na Twitteru, aby sdíleli svou práci, byli si všímáni, byli čteni, konverzovali – všechno kromě samotného psaní,“ řekl redakční ředitel Twitteru Rembert Browne. “Cílem aplikace Notes je doplnit chybějící část a pomoci spisovatelům najít jakýkoli typ úspěchu, po kterém touží.”

Poznámky jsou jen jednou z mnoha funkcí, na kterých Twitter již nějakou dobu pracuje, přičemž společnost doufá, že transformuje to, co bylo docela jednoduché. V roce 2017 Twitter zvýšil limit slov ze 140 na 280 slov, ale už nějakou dobu přemýšlí o myšlence mnohem delších příspěvků.

Podobně jako Notes je „Revue“, funkce newsletteru, kterou Twitter oznámil v roce 2021 a která se příliš neliší od populární publikační platformy Substack Inc. Revue se zatím neprokázala jako velký konkurent Substacku.

Fotografie: Alexandr Šatov/Odstříknout

Ukažte svou podporu našemu poslání tím, že se připojíte k našemu klubu Cube Club a komunitě odborníků Cube Event Community. Připojte se ke komunitě, která zahrnuje Amazon Web Services a generálního ředitele Amazon.com Andyho Jassyho, zakladatele a generálního ředitele společnosti Dell Technologies Michaela Della, CEO společnosti Intel Pat Gelsingera a mnoho dalších osobností a odborníků.

podobné příspěvky

Leave a Reply