Společnost Wilco uvádí na trh fantasy spouštěcí simulátor inspirovaný videohrami pro zvyšování kvalifikace vývojářů

0
Společnost Wilco uvádí na trh fantasy spouštěcí simulátor inspirovaný videohrami pro zvyšování kvalifikace vývojářů

Platforma pro zvyšování kvalifikace vývojáře Wilco dnes spouští, vyzbrojena počátečním financováním ve výši 7 milionů USD a jedinečnou platformou „leteckého simulátoru“.

Tato platforma umožňuje vývojářům se zálibou v hraní videoher zažít skutečné technické výzvy navržené k urychlení jejich profesního růstu. Dnešní kolo počátečního financování vedli Hetz Ventures, Flybridge Capital Partners a Shopify Inc. Viceprezident inženýrství Farhan Thawar.

Wilco vytvořilo jedinečnou školicí platformu pro vývojáře podobnou videohrám, která uživatelům dává šanci pracovat ve „fantasy tech společnosti“ a plnit různé úkoly a výzvy, aby získali více profesionálních dovedností. Úkoly jsou navrženy tak, aby vývojářům pomohly naučit se orientovat ve složitých, realistických scénářích pomocí nástrojů, které znají.

Jeden z prvních úkolů, které uživatelé budou mít za úkol, je navržen tak, aby zdokonalil své dovednosti v ladění a komunikaci. Prostřednictvím aplikace pro zasílání zpráv na pracovišti budou upozorněni na záhadný problém ovlivňující primární aplikaci fantasy společnosti. Vývojář potřebuje analyzovat data, aby identifikoval dotčené uživatele, znovu vytvořil problém na svém vlastním zařízení, našel problematický kód, který jej způsobuje, a poté protlačil opravu přes úložiště kódu aplikace na GitHubu, podobně jako by postupovali při řešení takového problému. problém v reálném životě.

Spoluzakladatel Wilco a výkonný ředitel On Freund řekl, že až dosud bylo pro vývojáře jediným způsobem, jak získat druhy měkkých dovedností, které hra učí, jako je týmová komunikace, ladění složitých systémů a reakce na krize, když jsou pod tlakem. práce. To je podle něj velký problém, zejména pro nové vývojáře, protože přichází velmi pomalu.

„Každodenní práce vývojáře je nevystavuje dostatečně často novým zkušenostem,“ zdůraznil. “Získání počátečních zkušeností trvá roky a poté je to ještě pomalejší, protože čím zkušenější jste, tím méně je pravděpodobné, že budete vystaveni něčemu, co jste ještě neviděli.”

Existují i ​​další problémy s učením na pracovišti, včetně potenciálu katastrofy, pokud se vývojáři pokazí, když se setkají s novým problémem, řekl Freund.

Freund vysvětlil, že videoherní přístup k učení je nejen rychlejší a praktičtější způsob, jak pro vývojáře získat více zkušeností, ale je také zábavnější. „Jako vedoucí inženýrství ve společnostech jako WeWork a Handy jsem u mnoha produktů pro profesionální růst viděl jeden z problémů, že jsou shora dolů a jsou nudné,“ řekl. „Vývojáři je neradi používají. Chtěli jsme vytvořit něco opravdu poutavého a svět fantazie, který poskytuje simulace, se přirozeně hodí k hraní.”

Freund slíbil, že Wilcovy simulace jsou extrémně realistické a vývojáři budou moci prostřednictvím aplikace pro zasílání zpráv vyhledat vedení a pomoc od virtuálních spolupracovníků, podobně jako v dnešních vzdálených pracovních prostředích. Řekl, že každý úkol je navržen tak, aby byl co nejblíže skutečnému životu, přičemž vývojáři mohli k jeho vyřešení používat své vlastní nástroje.

Vývojáři mohou být například vrženi do scénáře, kdy jim bude řečeno, že společnost má problém s výkonem ve výrobě. Budou požádáni, aby se na to podívali, zjistili, co se stalo, jaká je hlavní příčina a rozsah škod. Pak budou muset problém vyřešit a přitom komunikovat, co se děje, se zúčastněnými stranami.

“Nezaměřujeme se na jednoduché napravování věcí, které mohou být dokonce triviální, ale spíše na aspekty, jako je jak vůbec víte, že je něco špatně?” řekl Freund. „Co děláte, abyste to prozkoumali? Kdy sáhnete po rychlé a špinavé opravě oproti něčemu smysluplnějšímu? A jak zajistíte, aby se lekce naučily a uplatňovaly? To jsou věci, které mohou vývojáři získat pouze tím, že je zažijí na vlastní kůži.“

Wilco také okořenil příběh, aby ještě více zapojil vývojáře. Každá postava ve hře má svou vlastní odlišnou osobnost, slíbil. “Jak postupujete, dokonce i fantasy společnost toho má víc, než se na první pohled zdá,” řekl Freund. “Není to nutně to, co se zdá být.”

Jednotlivé úkoly ve Wilco jsou navrženy tak, aby pokryly řadu klíčových dovedností softwarového inženýrství, konceptů a scénářů, se kterými se vývojáři mohou ve své kariéře setkat. Některé byly také vyvinuty s partnery, jako jsou New Relic Inc. a Applitools Inc., aby vývojářům poskytly praktické zkušenosti z reálného světa s některými z nejběžněji používaných nástrojů v oboru. „Wilco vytvořilo pro vývojáře originální způsob, jak získat zkušenosti s nástroji,“ řekl New Relic Director of Developer Advocacy Jemiah Sius.

Vývojáři, kteří dokončí Wilcovy questy, získají přesně ten druh praktických zkušeností, které tolik společností hledá u nových uchazečů. Freund připustil, že na začátku mohou někteří zaměstnavatelé pozvednout obočí, když poprvé uslyší, že uchazeč získal od společnosti Wilco konkrétní dovednosti, ale řekl, že většina procesů náboru vývojářů závisí na technických pohovorech a testech. Pokud tedy uchazeč uspěje v hodnocení, jen málo zaměstnavatelů bude zajímat, jak přesně tyto dovednosti získal.

„Platforma Wilco uživatelům dává příležitost urychlit jejich růst tím, že je uvede do skutečných produkčních situací a pomůže jim zdokonalit dovednosti potřebné k jejich zvládnutí,“ řekl Freund. „Váš veřejný profil ve Wilco může ukázat vaše úspěchy a úspěchy na naší platformě. Je to podobné tomu, jak vývojáři zacházejí se svým profilem StackOverflow nebo s jejich open source příspěvky na GitHubu jako s rozšířením svého životopisu.“

Později v průběhu roku přidá Wilco uživatelům možnost upravovat stávající questy, které platforma nabízí, což jim umožní vytvářet si vlastní přizpůsobené questy. V budoucnu zde bude také více konkurenční aspekt s žebříčky questů, které vývojářům umožní porovnat jejich výkon s ostatními. „Právě teď se zaměřujeme na zážitek pro jednoho, ale v budoucnu budeme mít žebříčky, questy pro více hráčů a mnohem víc,“ slíbil Freund.

Holger Mueller z Constellation Research Inc. řekl SiliconANGLE, že zvýšení rychlosti vývojářů je dnes klíčovou strategií pro podniky závislé na softwaru. Z tohoto důvodu jsou profesionální nástroje pro zvyšování kvalifikace a učení klíčové, řekl, a vytvořil tak příležitost pro společnost Wilco.

„Učení v kombinaci s gamifikací vypadá jako silný vzorec pro zvyšování kvalifikace,“ pokračoval Mueller. “Na Wilco vyniká to, že jde nad rámec klasického zaměření na kód a přidává klíčové schopnosti v oblasti komunikace a spolupráce, které jsou základními dovednostmi pro úspěšnou kariéru kódování.”

Brzy bude spuštěna platforma Wilco. V současné době společnost zve vývojáře, aby se připojili k čekací listině, přičemž přístup k její platformě bude udělen v nadcházejících dnech a týdnech.

Obrázek: Wilco

Ukažte svou podporu našemu poslání tím, že se připojíte k našemu klubu Cube Club a komunitě odborníků Cube Event Community. Připojte se ke komunitě, která zahrnuje Amazon Web Services a generálního ředitele Amazon.com Andyho Jassyho, zakladatele a generálního ředitele společnosti Dell Technologies Michaela Della, CEO společnosti Intel Pat Gelsingera a mnoho dalších osobností a odborníků.

podobné příspěvky

Leave a Reply