Sheryl Sandberg je zdrojem inspirace pro generální partnery f7 Ventures při nasazení prvního fondu – TechCrunch

1
Sheryl Sandberg je zdrojem inspirace pro generální partnery f7 Ventures při nasazení prvního fondu – TechCrunch

Možná je to konec jedné éry, kdy Sheryl Sandberg oznámila, že opustí Metu. Nicméně Kelly Graziadei a Joanna Lee Shevelenko, generální partneři ve společnosti f7 Venturespodnik v raném stádiu podnikání, pokračují v vlivu, který na ně Sandberg během jejich působení na Facebooku měl, v jejich novém úsilí.

Všech prvních sedm zakladatelů f7 Ventures jsou dlouholetí operátoři, kteří se setkali na Facebooku a založili firmu před více než třemi lety.

“V prvních dnech nebylo na Facebooku tolik vedoucích žen,” řekl Graziadei. “A tak rychle vpřed po letech jsme se dali dohromady.”

Chtěli využít své letité provozní zkušenosti a vyhrnout si rukávy, aby poskytli tuto přidanou hodnotu zakladatelům v rané fázi, zejména ženám a dalším nedostatečně zastoupeným jednotlivcům, aby jim mohli pomoci vybudovat základ pro růst a rozšíření a „v konečném důsledku se stát příští generace nebo další skupina společností definujících generaci,“ dodal Graziadei.

Sandberg a její obchodní partner Tom Bernthal patří na seznam komanditních partnerů, kteří podporují nový fond f7 Ventures ve výši 50 milionů dolarů. Na seznamu jsou také Paris Hilton, Andrew Bosworth, Justin Kan, SoftBank, JP Morgan, Insight Partners, Anthemis Group, Espresso Capital a Verdis Investment Management.

“Jsme tak vděční za Sherylinu trvalou podporu,” řekl Graziadei pro TechCrunch. “Cítil jsem Sherylin vliv a filozofii vedení a obhajobu vedoucích žen od svých prvních dnů na Facebooku.”

Nejenže měla příležitost pracovat se Sandbergem po svém nástupu do společnosti před 12 lety, ale vzpomíná si také na práci s lidmi, kteří také spolupracovali se Sandbergem v Googlu a Facebooku a kteří pokračovali v její obhajobě pro ženy, které sedí u stolu.

Před více než rokem se Lee Shevelenko a Graziadei rozhodli učinit další přirozený krok a získat institucionální fond, aby mohli pokračovat v investování do pre-seed a seed společností. V květnu uzavřeli fond 50 milionů dolarů.

Firma investuje především do zakladatelů vytvářejících technologie pro budoucnost práce, duševního a fyzického zdraví a propojených komunit. Doposud investoři vložili finanční prostředky do 20 investic z tohoto fondu a celkem 39 od založení společnosti f7 Ventures.

Lee Shevelenko a Graziadei hodlají investovat do přibližně 45 společností ze svého prvního fondu s průměrnou velikostí šeků mezi 500 000 a 750 000 USD a určitou flexibilitou až do výše 1 milionu USD.

Mezitím Lee Shevelenko, která se připojila k Facebooku před Sandbergem, řekla, že také viděla dopad Sandberga, který zahrnoval strukturu a „přísnost organizace“ a oddanost ostatních, kteří Sandberga sledovali na Facebooku.

Lee Shevelenko také připomněl, že Sandbergová hodně mluvila o ženách, které se staly oběťmi „syndromu diadém“, skláněly hlavy, tvrdě pracovaly a čekaly, až si jich lidé všimnou a klepnou na další příležitost.

“Neměli bychom čekat, až budeme poklepáni nebo pomazáni,” dodal Lee Shevelenko. “Sheryl řekla, že musíme jít po příležitostech a dosáhnout změny, kterou chceme vidět.” Podobně jako pro Kellyho to pro mě bylo velkým impulsem, abych se vrhl do podnikání a opustil naše role operátorů na plný úvazek.“

Graziadei cítila, že Sandbergův vliv jí pomohl rozšířit pohled na to, co si myslela, že je pro ni profesně pohodlné. Zároveň byla Graziadei povzbuzena, aby myslela „větší a odvážnější“ a aby prosazovala a šla za tím, co chtěla.

“To nakonec podnítilo moji osobní potřebu udělat krok k založení společnosti VC a pomoci ostatním pomáhat dalším nedostatečně zastoupeným jednotlivcům,” dodala. “Bez tohoto vlivu, kdo ví, jestli je to místo, kde bychom byli?”

podobné příspěvky

Leave a Reply