Qualcomm oznamuje sjednocený ‘full stack’ přístup k AI softwaru

0
Qualcomm oznamuje sjednocený ‘full stack’ přístup k AI softwaru

Společnost Qualcomm Inc. dnes odhaleno své nové portfolio AI Stack, o kterém říká, že přináší jednotný softwarový přístup k vytváření aplikací umělé inteligence napříč svými produkty.

Podle společnosti, Qualcomm AI Stack kombinuje a vylepšuje své stávající nabídky umělé inteligence tím, že poskytuje komplexnější řešení umělé inteligence pro výrobce originálních zařízení a vývojáře. Podporuje řadu inteligentních zařízení se širokým softwarem AI, přístupem a kompatibilitou, uvedla společnost. Funguje napříč několika propojenými inteligentními produkty Qualcomm, jako jsou automobilové, mobilní, rozšířená realita, „internet věcí“ a cloudové platformy.

Generální ředitel společnosti Qualcomm Cristiano Amon řekl, že jeho cílem je přeměnit společnost na společnost „full stack“, která je schopna poskytovat řešení pro inteligentní okraj. Tímto přístupem Qualcomm následuje kroky řady dalších polovodičových firem, které používají podobný přístup, aby pomohli vývojářům urychlit integraci AI na okraji.

Qualcomm uvedl, že portfolio AI Stack poskytuje vývojářům přímý přístup k Qualcomm AI Engine a také vyhrazený přístup k jádrům AI na Qualcomm Cloud AI 100. Qualcomm AI Engine je knihovna AI, která dokáže delegovat a nasazovat stávající modely přímo do AI. akcelerátory na platformách Qualcomm Technologies. Díky tomu získají výrobci OEM a vývojáři možnost vyvinout jednu funkci a poté přesunout stejný model napříč různými produkty a úrovněmi, vysvětlila společnost.

Aby byl život jednodušší, Qualcomm AI Stack podporuje několik rámců umělé inteligence a populárních běhových prostředí, včetně PyTorch, TensorFlow a ONNX, plus různé běžné vývojářské knihovny, služby, nástroje a kompilátory. Díky této rozsáhlé podpoře bude podle Qualcommu snadné přesunout funkci umělé inteligence vyvinutou na jednom zařízení na jiný hardware.

Tento krok ocenil Yuan Yu, uznávaný inženýr pro architekturu AI Frameworks Architecture ve společnosti Microsoft Corp. Řekl, že AI Stack vývojářům mnohem zjednoduší využití výkonné umělé inteligence a schopností strojového učení na řadě platforem.

„Jsme nadšeni, že můžeme vývojářům v našich ekosystémech přinést softwarové technologie Qualcomm AI, včetně sady Qualcomm Neural Processing SDK pro Windows, abychom nabídli možnosti umělé inteligence od okraje ke cloudu poskytováním jednotného, ​​komplexního softwaru AI, který lze škálovat od klientů až po servery,“ Yu řekl.

Qualcomm uvedl, že portfolio AI Stack také přichází s různými dalšími nástroji, včetně sady AI Model Efficiency Toolkit, specializovaného grafického uživatelského rozhraní pro vývoj AI, analyzátorů modelů a Neural Architecture Search.

Obrázek: Qualcomm

Ukažte svou podporu našemu poslání tím, že se připojíte k našemu klubu Cube Club a komunitě odborníků Cube Event Community. Připojte se ke komunitě, která zahrnuje Amazon Web Services a generálního ředitele Amazon.com Andyho Jassyho, zakladatele a generálního ředitele společnosti Dell Technologies Michaela Della, CEO společnosti Intel Pat Gelsingera a mnoho dalších osobností a odborníků.

podobné příspěvky

Leave a Reply