Odstín? Na tomto startovacím trhu? – TechCrunch

2
Odstín?  Na tomto startovacím trhu?  – TechCrunch

Vítejte v Startups Weekly, čerstvém lidském pohledu na novinky a trendy tohoto týdne. Chcete-li to dostat do vaší schránky, přihlaste se k odběru zde.

Investoři mají co říci o poklesu, od poznámek o černé labuti a od srdce k srdcím až po nepříliš jemné e-maily s žádostí o potvrzení, že váš startup skutečně má příjmy.

Přesto je to tišší a realističtější pravda, která mě nedávno zaujala: Pro různé zakladatele není pokles nic nového. Někteří investoři, většinou ti, kteří se zaměřují na podporu historicky přehlížených zakladatelů, říkají, že zásah proti technologickým společnostem neovlivňuje různé zakladatele tak tvrdě jako jejich příliš financované, homogenní protějšky kvůli již existujícím předsudkům.

Generální ředitelka All Raise Mandela SH Dixon, která se připojila k podcastu Equity čerstvě po svém výročním summitu, řekla TechCrunch, že ženy a rasově různorodí investoři, zakladatelé a operátoři nemají „mentalitu zkázy a chmur, protože jsme na to tak zvyklí. více s méně.”

„Jsme tak zvyklí na to, že nemáme přístup k tomuto přílivu kapitálu, že jsme se již přizpůsobili a vybudovali svaly a kapacitu, abychom přestáli spoustu bouří, než privilegovanější zakladatelé, kteří mají rádi tento nekonečný tok kapitálu a přístup k radám a zasvěceným informace“ nemuseli řešit, řekla. “My jako ženy a jako barevné ženy máme dlouhou historii přetrvávání bouří, takže to pro nás není nic nového.”

Dixonova víra – že zakladatelé menšin mohou být lépe připraveni na ústup, protože ho již zažili – se zdá být jak na místě, tak na rozdíl od nich. Ano, různorodí zakladatelé stále dostávají nepoměrně méně financování rizikového kapitálu než jejich homogenní protějšky, díky čemuž jsou chytřejší se svými penězi. Máme spoustu studií trvajících několik let, které ukazují, že ženy a různorodé týmy mohou být kapitálově efektivnější.

Zároveň, pokud jsou ohroženy i malé dolary, které k nim míří, nebude průmysl sklouznout dále a dále ze spravedlivějšího místa?

Zbytek mých myšlenek na toto téma najdete v mém sloupku TechCrunch+: „Pro různé zakladatele není pokles nic nového.“ Ve zbytku tohoto zpravodaje budeme hovořit o mýtu o přezdívce, kterou je dívčí šéfka, nuanci o všech těchto propouštěních a dohodě, která se tento týden mohla stát předmětem vašeho zájmu. Jako vždy mě můžete podpořit přeposláním tohoto newsletteru kamarádovi popř sledujte mě na Twitteru nebo přihlášení k odběru můj blog.

Nabídka týdne

Na akci Equity jsme tento týden mluvili o startupu podporovaném rizikovými podniky, který přilákal ještě více kapitálu, aby se mapy staly mainstreamem. Felt, který spoluzaložili Sam Hashemi a Can Duruk, umožňuje uživatelům vytvořit mapu s integrovanými datovými sadami a vzájemně spolupracovat na předvedení dopadu méně statickým způsobem, než je váš průměrný dotaz v Mapách Google.

Zde je důvod, proč je to důležité: Spoluzakladatelé uvedli osvědčené obchodní modely od Figma a Notion, oba v miliardové hodnotě, jako důvod věřit v jejich práci. Obě výše uvedené společnosti uspěly v zavedení uživatelům pro osobní použití a poté se přeorientovaly na podnik, což je příručka, kterou se Felt chce řídit (a kterou VC jistě umí mluvit).

“Tento druh obchodního modelu a jít na trh je – nechci říci imunní, ale je trochu vzdálený od druhu výkyvů trhu, které vidíme,” řekl Hashemi v rozhovoru. “Ve skutečnosti to není o spotřebitelských výdajích, není to o reklamním byznysu, je to jen každodenní práce, na kterou podniky spoléhají.”

Poděkování za obrázky: Cítil

Jak mýtus o „girlboss“ poškozuje začínající ženy v tech

Pokud o víkendu čtete jeden příběh, udělejte z něj tento. Moje kolegyně Anita Ramaswamy a Amanda Silberling psaly o mýtu o dívce a o tom, jak to ovlivňuje ženy v technice. Zkoumají, jak „kdysi vágně ambiciózní termín chvály vyhrazený pouze pro bohaté bílé ženy, nyní přezdívka odráží šílený rozpor feminismu na pracovišti: Víme, že nestačí být jen ženou u moci a že to, co s tím uděláme na moci záleží mnohem víc než jen na jejím držení.”

Zde je důvod, proč je to důležité: Příběh vyjadřuje spoustu ironie, emocí a dopadu toho, proč tento termín frustroval tolik lidí. Zde jsou dva úryvky, které vynikají:

Existuje nespojitost mezi vývojem feminismu ve vnějším světě, spojeným s frustrujícím pomalou rychlostí, s jakou si Silicon Valley uvědomuje, že žena jako generální ředitelka by neměla být novinkou. Mimo práci ženy bojují za intersekcionální feminismus, který je trans-inkluzivní, povznáší barevné lidi a obhajuje práva zdravotně postižených. Ale v kultuře startupů je to, že je žena sama o sobě, považováno za podvratné.

A to od Sruti Bharata, který naposledy pracoval jako dočasný generální ředitel společnosti All Raise.

„To, že byla žena utlačována nebo byla marginalizována nebo se s ní zacházelo jinak, neznamená, že si je také vědoma toho, jak to napravit nebo jak o tom mluvit, nebo to sama nezvěčňuje. Vždy prosazujeme, aby ženy byly ikonami… ale realita je taková, že to vyžaduje skutečnou advokacii, budování hnutí a politiku,“ řekl Bharat.

Šálek kávy a kufřík v tisícileté růžové znázorňují vzestup společnosti "dívčí šéfka" období.

Poděkování za obrázky: Bryce Durbin / TechCrunch

O všech těch propouštěních

Já vím, já vím. Minulý měsíc došlo k mnoha zprávám o propouštění a červen nezačíná jinak. Tento týden jsme psali o propouštění ve společnostech IRL, SWVL, PolicyGenius, Loom, Gemini a Carbon Health.

Zde je důvod, proč je to důležité: V tuto chvíli je stále vhodné informovat o propouštění startupů podporovaných rizikovými podniky bez ohledu na to, zda mají dopad na 10 % nebo 50 % zaměstnanců. Nechci se pouštět do hry rozhodování o tom, kolik lidí musí přijít o práci, aby to bylo relevantní, ale také si uvědomuji, že bude těžké pokrýt každé jednotlivé snížení počtu zaměstnanců.

Jedna nuance, kterou chci všem, ale většinou i sobě, připomenout, je, že existuje propouštění, ke kterému dochází kvůli nejistotě trhu, a existuje propouštění, ke kterému dochází kvůli schopnosti uvést nejistotu trhu. Otázky a úvahy jsou hodně důležité a „bez komentáře“ mluví za mnohé.

Přes týden

K vidění na TechCrunch

K vidění na TechCrunch+

Do příště,

N

podobné příspěvky

Leave a Reply