New York se přibližuje tvrdému zásahu proti skladovým výrobním kvótám Amazonu

3
New York se přibližuje tvrdému zásahu proti skladovým výrobním kvótám Amazonu

Státní shromáždění v New Yorku v pátek schválilo zákon o ochraně pracovníků ve skladech (WWPA), zákon, který by od Amazonu a dalších společností vyžadoval, aby zaměstnancům oznámily výrobní kvóty. poprvé o tom informovala CNBC. Pokud to guvernérka státu New York Kathy Hochul (D) podepíše do zákona, zabrání to také zaměstnancům, aby museli plnit kvóty, které jim ukládají vynechat přestávky na oběd nebo na toaletu.

Stejně jako podobný zákon prošel v Kalifornii loni v září, uvádí WWPA že zaměstnavatelé budou muset poskytnout každému skladníkovi „písemný popis každé kvóty, které zaměstnanec podléhá“, když budou přijati (nebo do 30 dnů od nabytí zákona). Zaměstnavatelům také zakazuje trestat pracovníky za nedodržení kvót, které nebyly zveřejněny, nebo za to, že museli vynechat přestávky, aby je splnili. Guvernérka Hochul nedala signál, zda plánuje návrh zákona schválit, nebo ne, poznamenává CNBC. The Verge obrátil se na Amazon s žádostí o komentář, ale okamžitě se neozval.

Zatímco text zákona přímo nezmiňuje Amazon, newyorská senátorka Jessica Ramos (D) uznala, že je navržen tak, aby řešil postupy řízení Amazonu, které tvrdí Ramos zahrnují „dehumanizaci pracovníků a trestání samotné lidské potřeby odpočinku“. Minulé zprávy odhalily, že Amazon používá automatizovaný sledovací systém k hodnocení produktivity pracovníků, přičemž někteří pracovníci se údajně uchýlili k čůrání do lahví a přeskakování přestávek v koupelně, aby splnili výrobní standardy e-commerce giganta.

Ve skladech Amazonu v New Yorku a po celé zemi sílí organizační úsilí. V dubnu se pracovníci skladu Staten Island v New Yorku stali prvními skladníky Amazonu, kteří se sdružili do odborů. Zatím je to jediný sklad, který hlasoval pro odbory – sousední sklad na Staten Island minulý měsíc hlasoval proti odborům, zatímco Retail, Wholesale and Department Store Union (RWDSU) zpochybňuje výsledky odborových voleb v Bessemer, Alabamský sklad s tvrzením, že Amazon znovu zasáhl do výsledků.

podobné příspěvky

Leave a Reply