Navzdory chybějícím výdělkům a výnosům akcie Block vzdorují tržním trendům a rostou

0
Navzdory chybějícím výdělkům a výnosům akcie Block vzdorují tržním trendům a rostou

Akcie ve společnosti Block Inc. vzdorovaly obchodní trendy a dnes na konci obchodování vzrostly, přestože společnost, dříve známá jako Square Inc., postrádala odhady zisků a výnosů za poslední čtvrtletí.

Za čtvrtletí končící 31. března Block hlášeno upravený zisk na akcii ve výši 18 centů, což je pokles ze 41 centů na akcii o rok dříve, při tržbách 3,96 miliardy $, což je pokles z 5,06 miliardy $ meziročně. Analytici očekával upravený zisk ve výši 20 centů na akcii při tržbách 4,14 miliardy USD.

Hlavním důvodem poklesu tržeb Blocku ve čtvrtletí byl pokles tržeb za bitcoiny. Bez zahrnutí bitcoinů celkový čistý příjem v prvním čtvrtletí vzrostl o 44 % na 2,23 miliardy dolarů. Tržby z bitcoinů ve čtvrtletí dosáhly 1,73 miliardy dolarů, což je meziroční pokles o 51 %, zatímco zisk bitcoinů byl 43 milionů dolarů, což je pokles o 42 %.

Block se pokusil snížit své klesající tržby z bitcoinů a poznamenal, že tržby z bitcoinů a hrubý zisk vzrostly o 138 % a 155 % na základě dvouletého složeného ročního tempa růstu. Společnost obvinila pokles relativní stability ceny bitcoinu během čtvrtletí, což ovlivnilo spotřebitelskou poptávku a obchodní aktivitu.

Je pozoruhodné, že Block v tomto čtvrtletí investoval 170 milionů dolarů do bitcoinů, oproti 50 milionům dolarů v předchozím čtvrtletí.

Hrubý zisk ve čtvrtletí dosáhl 1,29 miliardy USD, meziročně o 34 % více, s čistou ztrátou 201 milionů USD ve srovnání s čistým příjmem 39 milionů USD v prvním čtvrtletí roku 2021 a ztrátou 77 milionů USD v předchozím čtvrťák. Hrubý objem plateb ve čtvrtletí dosáhl 43,5 miliardy USD, což je o 9 % meziročně více, ale méně než 46,3 miliardy USD v minulém čtvrtletí.

Block’s Cash App zaznamenala hrubý zisk 624 milionů dolarů, což je o 26 % více než před rokem. A Square zaznamenalo 41% meziroční nárůst na 661 milionů dolarů.

Tržby založené na předplatném vyskočily meziročně o 72 % na 960 milionů USD, což přineslo hrubý zisk 764 milionů USD, což je nárůst o 63 %. To zahrnovalo poprvé příspěvky od Afterpay Ltd., australské firmy Block „kup teď, zaplať později“, kterou získala za 29 miliard dolarů.

Block opět neposkytl tvrdá výhledová čísla na příští čtvrtletí, ale poskytl nějaké předpovědi o míře růstu. Ve čtvrtletí společnost očekává, že hrubý objem plateb Square meziročně vzroste o 29 %, přičemž se očekává, že růst zaznamená i aplikace Cash.

Očekává se, že upravené provozní náklady ve čtvrtletí vzrostou o 245 milionů USD oproti prvnímu čtvrtletí, nebo 180 milionů USD bez zahrnutí následné platby.

Ať už to byly silné předpokládané údaje o růstu nebo něco jiného, ​​investorům se tato čísla líbila i přes chybějící zisky a výnosy. Akcie společnosti Block po zvonění vzrostly o více než 44 %.

Obrázek: Blok

Ukažte svou podporu našemu poslání tím, že se připojíte k našemu klubu Cube Club a komunitě expertů Cube Event. Připojte se ke komunitě, která zahrnuje Amazon Web Services a generálního ředitele Amazon.com Andyho Jassyho, zakladatele a generálního ředitele společnosti Dell Technologies Michaela Della, CEO společnosti Intel Pat Gelsingera a mnoho dalších osobností a odborníků.

podobné příspěvky

Leave a Reply