LinearB získává 50 milionů dolarů na zvýšení efektivity vývojářů softwaru prostřednictvím metrik a automatizace

0
LinearB získává 50 milionů dolarů na zvýšení efektivity vývojářů softwaru prostřednictvím metrik a automatizace

Inteligenční platforma pro vývojáře softwaru Společnost LinearB Inc. dnes oznámila, že uzavřela nové kolo financování ve výši 50 milionů dolarů, díky kterému se její celková částka k dnešnímu dni zvýšila na 71 milionů dolarů.

Kolo série B vedl Tribe Capital, ke kterému se připojil nový investor Salesforce Ventures a také stávající podporovatelé Battery Ventures a 83North.

LinearB je tvůrcem platformy pro efektivitu vývojářů, která poskytuje inženýrská analytika a optimalizace pracovního postupu funkce, které vývojářům pomohou rychleji udělat více práce. Platforma funguje tak, že koreluje data ze stávajícího projektového managementu, Git, nasazení a nástrojů pro správu incidentů a vytváří metriky pracovních toků, které mohou vývojáři použít k optimalizaci procesů vývoje softwaru.

Tyto metriky samozřejmě nejsou samy o sobě příliš užitečné, a proto LinearB také vytvořil svůj nástroj WorkerB, který uživatelům pomáhá identifikovat oblasti, ve kterých mohou automatizovat procesy vývoje softwaru.

Čistým výsledkem je, že vývojáři mohou být produktivnější. Shuki Levy, vedoucí týmu na vývojářské bezpečnostní platformě Jit.Inc a uživatel LinearB, řekl, že to je hlavní lákadlo.

„LinearB automatizuje mé nekódovací pracovní postupy, takže mám více času dělat to, co miluji, vytvářet nové funkce,“ řekl. “WorkerB také urychlil spolupráci mezi vývojáři, aby byl náš kód sloučen rychleji.”

LinearB tvrdí, že inženýrské organizace využívající její platformu zvyšují rychlost nasazení nového softwaru v průměru o 64 %. To pomohlo LinearB od roku 2021 pětkrát zvýšit prodeje, přičemž jeho uživatelská základna vzrostla z pouhých 1 500 vývojových týmů před rokem na více než 5 000 nyní.

Alex Kayyal ze Salesforce Ventures řekl, že analytický přístup LinearB je jediným udržitelným způsobem, jak zlepšit efektivitu inženýrství. „Automatizace společnosti LinearB na prvním místě pro vývojáře dává každému vývojářskému týmu možnost se zlepšovat autonomně, bez účasti manažerů,“ řekl.

Analytik Constellation Research Inc. Holger Mueller uvedl, že platformy jako LinearB získávají ze strany společností velkou pozornost, protože na světě nikdy nebude dostatek vývojářů, kteří by vytvořili všechny aplikace, které podniky vyžadují.

“Z toho důvodu je to všechno o zvýšení efektivity a efektivity vývojářů, které mají, s cílem urychlit vývojovou rychlost,” řekl Mueller. „Nikdy toho nelze dosáhnout pomocí jednotlivých nástrojů a opatření, ale spíše holistickým přístupem. Je tedy dobré vidět, že startupy jako LinearB jdou po tomto trhu.“

S 50 miliony dolarů nyní v bance společnost LinearB uvedla, že tyto peníze utratí na rozšíření vlastního inženýrského týmu a urychlení vývoje své platformy pro efektivitu vývojářů. Bude také budovat své týmy pro úspěch zákazníků, prodej a marketing ve snaze o nový růst.

Spoluzakladatel a generální ředitel společnosti LinearB Ori Keren řekl, že dnešní kolo dokazuje, že investoři uznávají potenciál přístupu společnosti k inženýrské efektivitě, který je na prvním místě vývojář.

„Pokud jste nadšení ze špičkových vývojářských technologií, zveme vás, abyste se k nám připojili,“ řekl Keren. “Hledáme talentované jednotlivce po celém světě – softwarové inženýry a odborníky na úspěch, prodej a marketing – kteří chtějí vytvořit platformu definující kategorii.”

Obraz: Innovalabs/Pixabay

Ukažte svou podporu našemu poslání tím, že se připojíte k našemu klubu Cube Club a komunitě odborníků Cube Event Community. Připojte se ke komunitě, která zahrnuje Amazon Web Services a generálního ředitele Amazon.com Andyho Jassyho, zakladatele a generálního ředitele společnosti Dell Technologies Michaela Della, CEO společnosti Intel Pat Gelsingera a mnoho dalších osobností a odborníků.

podobné příspěvky

Leave a Reply