Fictiv získává 100 milionů dolarů na dodání „hardwaru rychlostí softwaru“

0
Fictiv získává 100 milionů dolarů na dodání „hardwaru rychlostí softwaru“

Společnost Fictiv Inc.vysoce dostupný výrobní ekosystém na vyžádání pro dodavatelské řetězce, dnes oznámil, že získal 100 milionů dolarů v závěrečném kole financování vedeném Activate Capital jako součást svého poslání rozšířit své zaměření na snižování rizik dodavatelského řetězce.

Do kola financování Series E se připojili noví investoři z Angeleno Group, Cross Creek, The Westly Group a stávající investoři včetně Billa Gatese, Accel, G2 Venture Partners a Standard Investments. Společně tyto investice vynesou celkovou částku, kterou společnost získala, na 192 milionů $.

Fictiv virtualizuje komplexní výrobní pracovní postupy, aby mohl řešit výzvy výrobního dodavatelského řetězce na vyžádání prostřednictvím cloudové platformy tím, že poskytuje to, co spoluzakladatel a výkonný ředitel Dave Evans nazývá „hardware rychlostí softwaru“.

Společnosti se mohou přihlásit k odběru dílů pro vývoj nového produktu, nechat si díly zkonstruovat na zakázku pro zakázkové produkty a jako součást operací údržby a oprav. To vše je podporováno širokou škálou výrobních možností, které pokrývají vše od obrábění, vstřikování, 3D tisk a další.

„Ve světě dodavatelského řetězce, když stavím skateboard, klimatizaci nebo lékařské zařízení, budete mít tento masivní tým zvaný Operations a oni vedou dodavatelský řetězec a budou mít své dodavatele. Pokud pak potřebujete 10 000 něčeho, vybudujete kapacitu pro těchto 10 000,“ řekl Dave Evans v rozhovoru pro SiliconANGLE a vysvětlil, jak to Fictiv dělá. „Ale pokud potřebujete 20 000 další den, co uděláte? Nemůžete jen zdvojnásobit velikost svého týmu a zdvojnásobit síť prodejců. Máte skutečný problém se zatížením kapacity.”

Zde vstupuje Fictiv. Využitím široké, propojené výrobní základny je společnost schopna poskytovat komponenty rychlostí, kterou zákazníci potřebují. Cílem je, aby se to stalo co nejrychleji zákazníkům, kteří by jinak nebyli schopni rychle škálovat, aby čelili této výzvě.

V jednom příkladu společnost RBC Bearings Inc., která vyrábí součásti používané v letectví a průmyslu, začala se společností Fictiv spolupracovat v roce 2021, což společnosti značně omezilo pracovní postupy na trhu s náhradními díly.

„V našem podnikání se počítá každá sekunda a Fictiv zefektivnil naše pracovní postupy, abychom zkrátili dobu kotace ze sedmi dnů na sekundy nebo minuty a naše dodací lhůty z týdnů na dny,“ řekl Sean Williams, generální ředitel RBC Bearings. “Tento typ rychlosti nám přináší skutečnou obchodní hodnotu a výhody produktivity jsou hluboké.”

Od svého založení v roce 2013 dodala společnost Fictiv více než 19 milionů mechanických dílů více než 3 000 produktovým společnostem. Zákazníci mohou realizovat o více než 40 % kratší dobu cyklu a o 20 % vyšší produktivitu inženýrství s doprovodným snížením provozních nákladů.

Dave Evans založil společnost se svým bratrem Nathanem Evansem, který je spoluzakladatelem a vedoucím pro zkušenosti. Dave Evans spojil své zkušenosti ve strojírenství se znalostmi investičního bankovnictví Nathana Evanse, aby vybudoval technologickou společnost. Dave Evans řekl, že to, co se naučil při práci ve Fordu na řešeních infotainmentu na palubní desce jako hlavní hardwarový inženýr, mu dalo vizi přivést Fictiv k životu.

„Velká část příběhu Fictiv začala mými zkušenostmi z práce ve Fordu, což bylo o tom, jak vzít 100 let starou společnost, která je jednou z největších značek, ne-li světovou, a urychlit její inovační cyklus,“ řekl Dave Evans. „Ta myšlenka byla ve skutečnosti o urychlení mého času jako inženýra. Takže za posledních devět let jsme získali téměř 200 milionů dolarů na vyřešení stejných problémů z mých dob ve Fordu.“

Dave Evans řekl, že společnost hodlá využít příliv finančních prostředků ke zvýšení počtu řešení, která může sloužit svým zákazníkům, rozšířit svou regionální stopu hledáním větší výrobní kapacity po celém světě a zvýšit velikost svého týmu najímáním více zaměstnanců. .

Obrázek: Fiktiv

Ukažte svou podporu našemu poslání tím, že se připojíte k našemu klubu Cube Club a komunitě odborníků Cube Event Community. Připojte se ke komunitě, která zahrnuje Amazon Web Services a generálního ředitele Amazon.com Andyho Jassyho, zakladatele a generálního ředitele společnosti Dell Technologies Michaela Della, CEO společnosti Intel Pat Gelsingera a mnoho dalších osobností a odborníků.

podobné příspěvky

Leave a Reply