Elon Musk získal 7,14 miliardy dolarů v nových kapitálových příslibech pro akvizici Twitteru

1
Elon Musk získal 7,14 miliardy dolarů v nových kapitálových příslibech pro akvizici Twitteru

Elon Musk zajistil kapitálové závazky ve výši 7,14 miliardy dolarů od více než tuctu investorů, aby pomohl financovat jeho akvizici společnosti Twitter Inc., generálního ředitele Tesla Inc. zveřejněno dnes.

Musk minulý měsíc učinil nabídku na akvizici Twitteru za 43 miliard dolarů. O pár týdnů později správní rada sociální sítě nabídku přijala za vyšší cenu 44 miliard dolarů. Zvýšená pořizovací cena oceňuje Twitter na 52,40 dolaru za akcii, což je 38% prémie oproti poslední nedotčené ceně akcií Twitteru.

Muskova nabídka odkupu ve výši 44 miliard USD zahrnuje kapitálové financování ve výši 21 miliard USD, které osobně poskytne, a také dluhové financování ve výši 25,5 miliardy USD. Složka dluhového financování transakce zahrnuje 12,5 miliardy dolarů v maržových půjčkách, které Musk převzal na své akcie Tesly. Nové kapitálové závazky ve výši 7,13 miliardy dolarů, které dnes generální ředitel společnosti Tesla zveřejnil, budou použity ke snížení maržových úvěrů na 6,25 miliardy dolarů.

Kapitálové přísliby poskytuje skupina 19 investorů. Největším přispěvatelem je saúdský princ Al Waleed bin Talal, který souhlasil se zachováním podílu ve výši 1,9 miliardy dolarů na Twitteru. Výkonný předseda společnosti Oracle Larry Ellison přislíbil 1 miliardu dolarů. Kryptoměnová burza Binance přispívá částkou 500 milionů dolarů, zatímco společnosti rizikového kapitálu Sequoia Capital a Andreessen Horowitz přislíbily 800 milionů dolarů a 400 milionů dolarů.

Účastní se také více než tucet dalších institucionálních investorů. Podle CNBCPočet zúčastněných investorů by se mohl postupně zvýšit. Musk údajně uvedl, že jedná s několika akcionáři Twitteru, včetně spoluzakladatele Twitteru Jacka Dorseyho, o tom, že je nechá přesunout své podíly do akvizice namísto prodeje svých akcií.

Aby pomohl financovat akvizici, Musk prodáno zhruba 8,5 miliardy dolarů akcií Tesly minulý týden, čímž se jeho podíl v automobilce snížil na 16 %. Krátce poté, co byl tento krok zveřejněn, Musk uvedl, že „žádný další prodej“ akcií Tesly se neplánuje.

Předpokládá se, že akvizice Twitteru bude uzavřena v roce 2022. CNBC hlášeno dnes se očekává, že se Musk stane dočasným generálním ředitelem Twitteru na několik měsíců po dokončení dohody. Podle zdrojů CNBC Musk řekl investorům, že věří, že zisk Twitteru před úroky, zdaněním, odpisy a amortizací je příliš nízký a zavázal se, že ze společnosti udělá „magnet na talenty“. Twitter odmítl zprávu komentovat.

Začátkem tohoto týdne Wall Street Journal hlášeno Musk také řekl investorům, že by mohl Twitter zveřejnit několik let po akvizici. Očekává se, že kotace na burze se uskuteční tři roky po dokončení transakce.

Akcie Twitteru dnes v obchodování vyšplhaly o více než 3 % na zhruba 50,7 dolaru. Nárůst je věřil být známkou zvýšené důvěry investorů, že obchod bude dokončen. Sociální síť se však stále obchoduje pod hranicí 52,40 USD za akcii, kterou Elon Musk v rámci akvizice zaplatil.

Dříve akcie Twitteru skočil 5,9 % 25. dubna, v den, kdy představenstvo přijalo Muskovu akviziční nabídku.

Fotografie: NASA/Wikimedia Commons

Ukažte svou podporu našemu poslání tím, že se připojíte k našemu klubu Cube Club a komunitě odborníků Cube Event Community. Připojte se ke komunitě, která zahrnuje Amazon Web Services a generálního ředitele Amazon.com Andyho Jassyho, zakladatele a generálního ředitele společnosti Dell Technologies Michaela Della, CEO společnosti Intel Pat Gelsingera a mnoho dalších osobností a odborníků.

podobné příspěvky

Leave a Reply