D-Matrix vydělá 44 milionů dolarů na vytvoření čipových sad specifických pro umělou inteligenci

1
D-Matrix vydělá 44 milionů dolarů na vytvoření čipových sad specifických pro umělou inteligenci

Tři roky starý startup Společnost d-Matrix Corp. dnes oznámila, že uzavřela kolo financování ve výši 44 milionů dolarů na podporu svého úsilí o vybudování nového typu výpočetní platformy, která podporuje pracovní zátěž transformátorové umělé inteligence.

Společnost také oznámila svůj první křemíkový „čiplet“ založený na digitálním in-memory computingu nebo architektuře DIMC. Společnost byla založena dvěma veterány designu mikroprocesorů a síťového hardwaru a staví procesory, které se specificky zaměřují na inferenční fázi AI, během níž model trénované neuronové sítě vytváří předpovědi.

Většina systémů vytvořených do tohoto bodu se více soustředila na dřívější fázi školení. “Trénink je jako prvních 20 let života a závěr je jako dalších 40,” řekl spoluzakladatel a generální ředitel Sid Sheth. “Model je plně trénovaný a vy mu dodáváte data a žádáte ho, aby za vás rozhodoval.”

The architektura transformátoru byl vynalezen společností Google LLC v roce 2017 a stal se dominantním návrhem neuronové sítě pro zpracování jazyka.

D-Matrix říká, že je první společností, která našla způsob, jak vytvořit DIMC engine, který nevyžaduje převody mezi analogovými a digitálními signály. Tradiční in-memory architektury musely provést tento převod, aby mohly dodávat data do flash nebo energeticky nezávislé paměti, řekl Sheth. “Ztrácíte mnoho efektivnosti a vaše výpočty nejsou tak předvídatelné nebo přesné,” řekl.

Společnost tvrdí, že její návrhy procesorů mohou poskytnout 50 až 100krát lepší výkon než čip centrální procesorové jednotky a až 30krát lepší výkon než grafické procesorové jednotky. Jsou agnostické pro operační systém a podporují populární rámce umělé inteligence, jako je PyTorch, víceúrovňová středně pokročilá reprezentace a Open Neural Network Exchange. Mohou rozšířit různé výpočetní architektury včetně RISC-V a jedna instrukce/více dat.

“Koncoví uživatelé vidí programovací rozhraní, které mohou naprogramovat pomocí Tensor toolchain a dalších instrukcí poskytovaných pro výpočetní engine v paměti,” řekl Sheth. “Pokud dokážou mapovat své pracovní zatížení na hardware, je to velmi snadné.”

Čipletová architektura využívá několik malých čipů k vytvoření většího integrovaného obvodu. Tento přístup snižuje plýtvání během výrobního procesu a umožňuje smíchání a přizpůsobení komponentů do mikroprocesoru. Sheth řekl, že společnost navrhuje svůj první produktový čiplet, který bude integrován s dalšími procesory a nabízen ve formě čipu i karty. Očekává se, že vzorky budou k dispozici příští rok.

„Chceme umístit celý model GPT-3 – který je velmi velký – na jednu kartu,“ řekl. Generativní předtrénovaný transformátor 3 je jazykový model vytvořený laboratoří Open AI LLC, který má aplikace v různých scénářích zpracování jazyka.

Financování vedly Playground Global LLC, rizikový fond M12 společnosti Microsoft Corp. a korejský výrobce polovodičů SK hynix Inc. Připojili se ke stávajícím investorům Nautilus Ventures Advisors US LLC, která podniká jako Nautilus Venture Partners, Marvell Technology Group Ltd. a Entrada Ventures. LLC.

Fotografie: Pixabay

Ukažte svou podporu našemu poslání tím, že se připojíte k našemu klubu Cube Club a komunitě odborníků Cube Event Community. Připojte se ke komunitě, která zahrnuje Amazon Web Services a generálního ředitele Amazon.com Andyho Jassyho, zakladatele a generálního ředitele společnosti Dell Technologies Michaela Della, CEO společnosti Intel Pat Gelsingera a mnoho dalších osobností a odborníků.

podobné příspěvky

Leave a Reply