Akcie Robinhood dosáhly rekordního minima v další zprávě o špatných výdělcích

0
Akcie Robinhood dosáhly rekordního minima v další zprávě o špatných výdělcích

Akcie společnosti Robinhood Markets Inc. klesly na rekordní minimum v pozdním obchodování poté, co populární bezprovizní platforma pro obchodování s akciemi a kryptoměnami minula všechny odhady za čtvrtý kvartál za sebou od zveřejnění v červenci.

Za čtvrtletí končící 31. března společnost Robinhood vykázala čistou ztrátu 392 milionů USD, neboli 45 centů na akcii, ve srovnání se ztrátou 1,4 miliardy USD nebo 6,26 USD na akcii ve stejném čtvrtletí loňského roku. Tržby vzrostly o 43 % na 299 milionů USD.

Analytici očekával ztráta 36 centů na akcii při tržbách 355,8 milionů USD. Akcie Robinhood po zvonění klesly o více než 11 %. Společnost vstoupila na burzu v červenci za 38 dolarů za akcii a od té doby zaznamenala pokles ceny akcií.

Navzdory nižším než očekávaným výsledkům se pro společnost ve čtvrtletí objevila určitá pozitiva. Čisté kumulativní financované účty vzrostly o 27 % oproti předchozímu roku na 22,8 milionu ke konci března. Říká se, že nové účty byly způsobeny zájmem zákazníků o investování do kryptoměn.

Počet aktivních uživatelů za měsíc však meziročně klesl o 10 % na 15,9 milionu. Aktiva ve správě vzrostla meziročně o 15 % na 93,1 miliardy dolarů, ale klesla z 98 miliard dolarů v předchozím čtvrtletí Robinhood.

Ti, kteří používají Robinhood, to také nedělají tolik jako kdysi. Průměrné tržby na uživatele ve čtvrtletí meziročně klesly o 62 % na 53 USD, což je o 18 % méně než v předchozím čtvrtletí.

Mezi nejvýznamnější události tohoto čtvrtletí patřilo představení Robinhood Cash Card, debetní karty, která zákazníkům nabízí odměny podobné kreditní kartě. Společnost také v březnu prodloužila obchodní dobu, přičemž uživatelé nyní mohou obchodovat mezi 7:00 a 20:00 EDT.

„Vidíme, že naše zákazníky ovlivňuje makroekonomické prostředí, což se odráží v našich výsledcích v tomto čtvrtletí,“ řekl Jason Warnick, finanční ředitel Robinhood. prohlášení. “Zároveň jsme také pokročili v našich dlouhodobých plánech a nadále je agresivně prosazujeme.”

Robinhood neposkytnul výhled, místo toho uvedl, že „začne měsíčně vykazovat určité statistické a provozní výsledky s omezeným účelem“. První zpráva týkající se dubna bude k dispozici v polovině května.

Začátkem tohoto týdne společnost Robinhood oznámila, že po jejím rychlém růstu v roce 2021 propouští 9 % svých zaměstnanců na plný úvazek z důvodu „duplicitních rolí a pracovních funkcí“.

Foto: Robinhood

Ukažte svou podporu našemu poslání tím, že se připojíte k našemu klubu Cube Club a komunitě odborníků Cube Event Community. Připojte se ke komunitě, která zahrnuje Amazon Web Services a generálního ředitele Amazon.com Andyho Jassyho, zakladatele a generálního ředitele společnosti Dell Technologies Michaela Della, CEO společnosti Intel Pat Gelsingera a mnoho dalších osobností a odborníků.

podobné příspěvky

Leave a Reply