Akcie potvrzují prudký nárůst při obrovských výdělcích

0
Akcie potvrzují prudký nárůst při obrovských výdělcích

Investoři ve společnosti Affirm Holdings Inc. měli dnes dobrý den poté, co platební společnost oznámila fiskální zisky za třetí čtvrtletí, které překonaly odhady, a cena jejích akcií po zvonění prudce vzrostla.

Za čtvrtletí končící 31. března společnost Affirm vykázala čistou ztrátu ve výši 54,7 milionu USD, neboli 19 centů na akcii, čímž výrazně snížila svou ztrátu ve výši 287 milionů USD nebo 1,23 USD na akcii ve stejném čtvrtletí loňského roku. Tržby vyskočily o 54 % oproti předchozímu roku na 354,8 milionu dolarů. Analytici očekával ztráta 49 centů na akcii při tržbách 344 milionů dolarů.

Údaje byly obecně pozitivní. Společnost Affirm vykázala hrubou hodnotu zboží ve výši 3,9 miliardy dolarů, meziročně o 74 % více, a aktivní obchodníci vyskočili z 12 000 loni touto dobou na 207 000. Tento nárůst byl způsoben přijetím splátek Shop Pay obchodníky na platformě Shopify Inc.

Aktivní spotřebitelé se meziročně zvýšili o 137 % na 12,7 milionu, což je rovněž o 13 % více než v předchozím čtvrtletí. Přinejmenším v tomto čtvrtletí společnost Affirm omylem nenapsala své příjmy před jejich oficiálním vydáním.

Mezi nejvýznamnější události tohoto čtvrtletí patřilo podepsání víceletého prodloužení svého partnerství v USA se společností Shopify společností Affirm. Rozšířená nabídka zahrnuje všechny způsobilé americké obchodníky, kteří získají přístup k Affirm’s Adaptive Checkout, která nabízí možnosti dvoutýdenních a měsíčních plateb vedle sebe v jediné integrované pokladně. Spotřebitelé budou moci využívat službu Affirm’s Shop Pay pro transakce mezi 50 a 17 500 dolary.

Affirm také uzavřel strategické partnerství se společností Stripe Inc., díky kterému bude Affirm’s Adaptive Checkout k dispozici všem uživatelům Stripe v USA a v nadcházejících měsících tak přibudou možná miliony obchodníků a zákazníků.

Do budoucna společnost Affirm odhaduje hrubou hodnotu zboží ve výši 3,95 až 4,05 miliardy USD a tržby 345 až 355 milionů USD. Analytici očekávali GMV ve výši 3,97 miliardy USD a tržby 352 milionů USD.

„Naše dobrá výkonnost demonstruje naši schopnost řídit růst pomocí atraktivní ekonomiky jednotek, a to i přes nestálé tržní podmínky,“ řekl Michael Linford, finanční ředitel společnosti Affirm. prohlášení. „Překonali jsme náš výhled, zejména pokud jde o výnosy bez transakčních nákladů, protože rychle škálujeme naši síť a zároveň zvyšujeme provozní páku a vyšší kapitálovou efektivitu.“

Investorům se figurky opravdu líbily. V den, kdy se Nasdaq sotva pohnul, cena akcií Affirm vyskočila o více než 23 % v běžném obchodování před zveřejněním zisků. Po zveřejnění zisků v 16:00 vzrostla cena akcií společnosti Affirm téměř o 34 % více.

Obrázek: Potvrdit

Ukažte svou podporu našemu poslání tím, že se připojíte k našemu klubu Cube Club a komunitě odborníků Cube Event Community. Připojte se ke komunitě, která zahrnuje Amazon Web Services a generálního ředitele Amazon.com Andyho Jassyho, zakladatele a generálního ředitele společnosti Dell Technologies Michaela Della, CEO společnosti Intel Pat Gelsingera a mnoho dalších osobností a odborníků.

podobné příspěvky

Leave a Reply